TÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETE
DİĞER
YAZARLAR
× ANASAYFATÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETEKADINBİLİM VE TEKNOLOJİSAĞLIKKÜLTÜR SANATEKOLOJİMAGAZİNEĞİTİMDÜNYASPOREKONOMİYAZARLAR
YAŞAM

İzmir sahillerinin güvenliği atlılara emanet

İzmir'in turizm merkezlerinde plaj ve mesire alanlarında görev yapan atlı jandarma birlikleri, tatilcilerden büyük ilgi görüyor.


15.07.2021 - 16:04

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Atlı Jandarma Timi, yaz aylarında hareketliliğin arttığı Çeşme, Seferihisar, Selçuk, Foça ve Menderes ilçelerindeki tatil merkezlerinde güvenlik önlemlerini artırdı. Motorlu taşıtların girmediği plajlarda yaya ekiplerle birlikte devriye görevi yürüten atlı tim, özellikle turistler ve çocukların sevgi gösterisine tanık oluyor.

Fotoğraf: AA

Timi görüp yanına gelen çocuklar ve aileleri, atları besleyip fotoğraf çektiriyor. Sahilde güneşlenenler de şezlongların arasından geçip giden atları görünce şaşırıp ekiplere teşekkür ediyor.

"Çocukların ilgisi daha fazla"

İzmir Atlı Jandarma Tim Komutanı Astsubay Kıdemli Çavuş Görkem İşletir, 2 at ve 4 personelle motorlu araçların giremediği sahiller, mesire alanları ve ormanlık bölgelerde emniyeti sağladıklarını söyledi.

Fotoğraf: AA

Atlarla 9 aylık eğitimin ardından göreve başladıklarını, her gün erken saatlerde atların tımar ve bakımlarını yaptıktan sonra motorlu araçlarla sahil bölgelerine gittiklerini anlatan İşletir, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi oluyor. Onlar güvende olduklarını hissediyorlar ve çok olumlu tepkiler alıyoruz. Görev etkinliği açısından biz de mutlu oluyoruz. Çocukların ilgisi daha fazla oluyor. Atlarımıza salatalık, havuç, şeker veriyorlar. Vatandaşlarımızın ilgisini çekiyoruz."

DİĞER HABERLER

Ege Saati mobil uygulamasını indirin, dünyayı Ege'den okuyun...