TÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETE
DİĞER
YAZARLAR
× ANASAYFATÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETEKADINBİLİM VE TEKNOLOJİSAĞLIKKÜLTÜR SANATEKOLOJİMAGAZİNEĞİTİMDÜNYASPOREKONOMİYAZARLAR
MANSET

Metin Uca: Ege seyircisiyle buluşmayı çok özledim

Ege Saati’ne özel açıklamalarda bulunan ünlü yazar, sunucu, seslendirme sanatçısı Metin Uca, önümüzdeki haftalarda İzmir’de sahneleyeceği ‘Bunu Mu Demek İstedim?’ adlı tiyatro oyunu öncesi Egeli tiyatroseverlerden övgüyle bahsetti. Ege seyircisiyle buluşmayı çok özlediğini belirten Uca, “Ege'nin güzel aydınlık yüzlü insanlarını ve tiyatro sever halini çok seviyorum. Karşısında kendimi en iyi hissettiğim seyirci Ege seyircisi. O yüzden bu oyun umarım Ege’de karşılık bulacaktır” dedi.


11.09.2021 - 15:25

Ege Saati Özel

Ünlü yazar, sunucu, seslendirme sanatçısı Metin Uca, şu sıralar 'Bunu Mu Demek İstedim?' adlı tek kişilik tiyatro oyunuyla tiyatroseverlerle buluşmanın heyecanını yaşıyor. Ege Saati'ne özel açıklamalarda bulunan Uca, sahnelediği oyunun detaylarını paylaşırken, pandemi sürecinin kültür sanat faaliyetlerine olan etkisi hakkında da konuştu.

"Pandemide kültür sanata üvey evlat gibi davranıldı"

Pandemi sürecinde uzun bir süre kültür sanat etkinliklerinin adeta üvey evlat gibi davranıldığını belirten Uca, "Parti kongrelerinde hiçbir şekilde geçmediği iddia edilen virüs nedense kültür sanat etkinliklerinde çok etkin oluyordu. Özellikle müzisyenler için çok acılı bir süreci beraberinde getirdi. Çok sayıda canına kıyan müzisyenler de oldu. Bu zor dönemde devletin sanat kurumlarına yönelik bir bakışın olmadığı ortaya çıktı. Biraz da umursamazlık vardı. Başka alanlara yapılan ya da yapılması için girişimde bulunulan destek sadece müteahhitlerin borçlarının ertelenmesine dönüştü. Ama kültür sanat için girişimde bulunulmadı. Aşı sonrası gelişen süreçte hala çok ciddi can kaybı olmasına karşı aşısız hiçbir seyirci alınmayacağı yönündeki düzenlemeler sonrası yeniden sahne hayatına dönebildik. Bu süreç içerisinde ben elimden geldiği kadar dijitalden diğer etkinliklerimizi yapmaya çalıştım. Ama geniş kitlelere karşı böyle bir şansımız olmadı" dedi.

"Bu oyun umarım Ege'de karşılık bulacaktır"

Uca, Kültür Bakanlığı'nın sürecin sonunda devlet tiyatrolarına sahne desteği vermesinin ardından 'Bunu Mu Demek İstedim?' adlı oyununu geçtiğimiz ay içerisinde Adana'da yaptığını dile getirdi. Tek kişilik oyununu 22 Eylül'de Kadıköy Belediyesi'nin Özgürlük Parkı'ndaki salonunda oynayacağını söyleyen Uca, daha sonra İzmir turnesine başlayacağını sözlerine ekledi. İzmir ve Ege seyircisinden övgüyle bahseden Uca, "İzmir’i çok seviyorum. İzmir seyircisi de beni seviyor. Ege'nin güzel aydınlık yüzlü insanlarını ve tiyatro sever halini çok seviyorum. Karşısında kendimi en iyi hissettiğim seyirci Ege seyircisi. O yüzden bu oyun umarım Ege’de karşılık bulacaktır. Ege seyircisiyle buluşmayı çok özledim" şeklinde konuştu.

 

DİĞER HABERLER

Ege Saati mobil uygulamasını indirin, dünyayı Ege'den okuyun...