TÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETE
DİĞER
YAZARLAR
× ANASAYFATÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETEKADINBİLİM VE TEKNOLOJİSAĞLIKKÜLTÜR SANATEKOLOJİMAGAZİNEĞİTİMDÜNYASPOREKONOMİYAZARLAR
GÜNDEM

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: İzmir örnek olsun

İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclis Başkanı Evren Laçin ile biraraya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siz kutsal bir görevi yerine getirirken, çalmadan çırpmadan onurunuzla ayakta kalmaya çalışıyorsunuz. Umut ediyor ve inanıyoruz ki, İzmir yine Türkiye’ye örnek olur ve günübirlik satıcılarımız için güzel projeler geliştirir” dedi.


12.09.2021 - 15:00

Çeşitli açılış ve ziyaretler için İzmir’e gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi üyeleriyle de buluştu. Çeşme’de katıldığı toplantı sonrası seyyar esnafıyla görüşen Kılıçdaroğlu, sokaktaki emekçilerin onurlarıyla çalışarak evlerine ekmek götürmeye çalıştığını vurguladı. İzmir’in her anlamda Türkiye’ye örnek olduğunu, demokrasi ve yardımseverlik konusunda en önde gelen kentlerden biri olarak İzmir’i gördüklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, bunun örneklerinin yerel yönetimler tarafından çalışmalara da yansıdığını sözlerine ekledi.

Kılıçdaroğlu: İzmir örnek olsun

Pandemi döneminde İzmir’deki seyyar satıcı ve sokak sanatçılarına İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin karınca kararınca destek olduğunu da aktaran Kılıçdaroğlu, maddi ve manevin desteklerin devam edeceğini de vurguladı. Kılıçdaroğlu, “Özellikle son 2 yıldır devam eden pandemi sürecinde İzmir’de esnafımızın, seyyarımızın zor günler yaşadığını biliyoruz. Belediyelerimizin de elinden geldiğince bu gruptakilere yardımcı olması için verdiği çabalara şahidiz. Umut ediyor ve inanıyoruz ki, İzmir yine Türkiye’ye örnek olur ve onuruyla çalışmak isteyen günübirlik satıcılarımız için güzel projeler geliştirir” diye konuştu.

Laçin: 4 emekliden biri seyyar

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun İzmir’e her gelişinde kendisine eşlik ettiklerini söyleyen İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Başkanı Evren Laçin, CHP’nin örgütlenme ve sosyal demokrasi söylemlerinin kendilerine yol gösterdiğini dile getirdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na ülke genelindeki 6,5 milyon seyyar esnaf ve sanatkar adına teşekkür ettiğini kaydeden Laçin, “Bugün her 4 emekliden 1’i ve her 10 öğrenciden 4’ü geçimini sokaklardan sağlıyor. Sizin de sıkça üstünde durduğunuz ve kurulmasını vaat ettiğiniz Esnaf Bakanlığı vizyonuna uygun olarak tüm yerel yönetimlerin aynı şekilde hareket etmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Günlük 1 milyar tl

CHP'li belediyelerin kendi ilçelerinde çalışan ve o bölgenin yoksuluna en uygun koşullarda temel ihtiyaç maddesi sağlayan seyyar satıcılara destek olması gerektiğini de anlatan Laçin şöyle konuştu: “Yükselen işsizlik ortamında kendilerine çok küçük sermayelerle istihdam imkanı yaratan, devlete yük olmayan, ekonomiye her gün 1 milyar Türk Lirası katkı sunan seyyar satıcıya, seyyar esnafımıza sahip çıkmalılar. Ancak biz bu sayede gerçek demokrasiyi ulaşabiliriz. Bu konuda bizimle beraber olacağınıza, bizim sesimiz ve temsilcimiz olacağımıza yürekten inanıyoruz.”

Kılıçdaroğlu’nu “İzmir’de 250 bin Türkiye’de 6.5 milyon seyyar esnafı oldunuz” yazılı pankartla karşılayan seyyar satıcılara, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko da destek verdi.