TÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETE
DİĞER
YAZARLAR
× ANASAYFATÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETEKADINBİLİM VE TEKNOLOJİSAĞLIKKÜLTÜR SANATEKOLOJİMAGAZİNEĞİTİMDÜNYASPOREKONOMİYAZARLAR
EGE\'DEN HABERLER

7 yaşındaki İzmirli Duru 11 tane öykü yazdı

İzmirli 7 yaşındaki Duru okuma- yazma öğrenir öğrenmez kalemini elinden bırakmadı. Birbirinden güzel öykülerle toplumsal mesajlar veren Duru son öyküsünde orman yangınlarını yazdı. Duru Doğa Yılmaz şimdi kitabının basımı için gün sayıyor.


12.09.2021 - 19:00

6 yaşında öykü  yazmaya başlayan ilkokul öğrencisi 7 yaşındaki Duru Doğa Yılmaz 11. hikaye kitabını tamamladı.Betül- Mete Yılmaz  çiftinin ilk çocukları olan Duru Doğa Yılmaz yaşadığı olayları kalemi aracılığı ile öykülere taşıdı. Ailesinin de desteği ile hikayelyazmaya devam eden Duru eğitim gördüğü Doğa Koleji'nde de öğretmenlerinin takdirini kazandı. Şu ana kadar 11 hikaye kitabı yazan 7 yaşındaki Duru ilk hikaye kitabını tamamladı. Duru son hikayesinde orman yangınlarını yazdı.

 

"Mavi denizlerimiz, yeşil ormanlarımız" adını verdiği hikayesinde " Ağaçlar kimbilir neler hissettiler, üzüldüler, ağladılar, bunu yapanlara çok kızdılar" diye yaşananları hikayesine taşıdı. Küçük yazar Duru " Duru'nun Maceraları" adını verdiği öykü kitabını piyasaya çıkaracak. Arkadaşları tarafından "kitap kurdu" olarak bilinen Duru, çevresindekilere de örnek oluyor.

 

DİĞER HABERLER

Ege Saati mobil uygulamasını indirin, dünyayı Ege'den okuyun...