TÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETE
DİĞER
YAZARLAR
× ANASAYFATÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETEKADINBİLİM VE TEKNOLOJİSAĞLIKKÜLTÜR SANATEKOLOJİMAGAZİNEĞİTİMDÜNYASPOREKONOMİYAZARLAR
GÜNDEM

Diyanet'ten iş ilanı: ‘MEB sertifikası' şartı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet Tv için 30 kişi alacağını duyurdu. Ancak Diyanet, alacağı bu personel için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 80 saatlik kurs alma koşulunu da getirdi.


13.09.2021 - 11:57

Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet Tv için kameraman, prodüktör, spiker, montajcı, yönetmen, ses kayıtçı ve ışıkçı alımına çıktı. 30 kişinin alınacağı duyurulan ilana göre prodüktör, yönetmenlerin en az lisans mezunu olması gerekiyor. Ayrıca ilana başvuracak adaylardan 2020 yılı KPSS puanından en az 60 puan almış olma şartı aranıyor. Sunuculuk ve spikerliğe başvurmak isteyenler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, en az 80 saatlik sunuculuk ve spikerlik kursundan aldığı belgeyi de başvuruda ibraz etmesi gerekiyor. 16 ayrı program adına göre yapılacak alımlarda bazı iş bölümleri için önlisans mezunlarına da Diyanet’te kadro açıldı.

24 Eylül’e kadar başvurulacak

Spiker adaylarının 24 Eylül’e kadar www.sinav.diyanet.gov.tr adresi üzerinden önbaşvuru yapması ve aynı tarih aralığında il/ilçe müftülüklerine şahsen giderek önbaşvurularını onaylatmaları gerekiyor. Diğer ünvanlar için de aynı tarihe kadar internet üzerinden başvuru yapılacak, bu gruptakilerin belgeleri elektronik ortamda kontrol edilecek.

Adayların başvuru durumlarına göre 90 kişi sözlü sınava alınacak. Sözlü sınavda 70 puanlık “mesleki beceri”, 15 puanlık “genel kültür ve bilimsel teknolojik gelişmelere açıklığı”, 15 puanlık “ifade, muhakeme gücü, temsil ve ikna yeteneği” incelenecek. En az 70 puan alınması halinde aday başarılı olmuş sayılacak.

Sınavlar sonrasında belirlenen isimler, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması uygun bulundukları takdirde atanacaklar.

Diyanet Tv başladı TRT’nin kanalı kapandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 8 Temmuz 2013 tarihinden bugüne yayın yapan Diyanet TV, TRT Anadolu ile dönüşümlü yayın yaptı. Sonra 2013 Ramazan ayında kesintisiz yayına geçti ve TRT Anadolu’nun yayınlarına son verildi. Diyanet TV ile aynı gün Diyanet Radyo da yayın hayatına başladı. Kanal 4 Nisan 2018’de HD yayına geçti ve 7 Ağustos 2018’de de TRT ortaklığına son verdi. Kanal Türsat, Kablo TV, D-Smart, tivibu, Digitürk gibi platformlar üzerinden yayın yapıyor.

DİĞER HABERLER

Ege Saati mobil uygulamasını indirin, dünyayı Ege'den okuyun...