TÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETE
DİĞER
YAZARLAR
× ANASAYFATÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETEKADINBİLİM VE TEKNOLOJİSAĞLIKKÜLTÜR SANATEKOLOJİMAGAZİNEĞİTİMDÜNYASPOREKONOMİYAZARLAR
GÜNDEM

Kocaoğlu, AK Parti ve MHP'nin çağrısına karşı çıktı: Sıcak bakmıyorum

Önceki dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti ve MHP Grubu Buca’daki meydandan Çevik Bir isminin kaldırılması, yerine kendi adının verilmesi önerisine karşı çıktı.


14.09.2021 - 21:02

28 Şubat Davası'ndan ceza alıp tutuklanan ve rütbeleri sökülen Çevik Bir’in isminin Buca’daki meydandan kaldırılması konusu gündem oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti ve MHP Grubu tarafından meydanın isminin önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun adının verilmesi önerisi geldi. Kocaoğlu yaptığı açıklamada ise konuya soğuk baktığını belirterek “Kim ne iş yaparsa yapsın. Bir yere isim verilecekse vefatından sonra verilmesinden yanayım” ifadelerini kullandı. 

Kocaoğlu kendi isminin meydana verilmesi önerisine “Komisyondan çıkarsa bile ismimin konulmasını tasvip etmiyorum. Doğru bulmuyorum. Doğru bulmadığım için de kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Kocaoğlu ayrıca, “Ben 15 sene bu kente başkanlık yaptım. Kim ne iş yaparsa yapsın. Bir yere isim verilecekse vefatından sonra verilmesinden yanayım. O zamana kadar unutulmazsa tabi… Hizmet iltifata tabidir. Bu da bir görüş ama bu da benim görüşüm... Yine Tire Stadı’na adımı vereceklerdi. Ben karşı çıktım. Bornova Stadı’na ismim verilmeye çalışıldı karşı çıktım. Orada da başkan arkadaşımız benim onayım olmamasına rağmen meclisten kararı geçirmiş. Stadyuma ismim belediye başkanı iken yazdırılmadı, başkanlıktan ayrıldıktan sonra ismim yazıldı. Birinin isminin verilip başka birinin isminin yazılmasına her zaman muhalefet yaptım. Bir yerin isminin kaldırılması konusuna ben vesile olmak istemem. Bu beni rahatsız eder” ifadelerini kullandı. (Egedesonsöz)

DİĞER HABERLER

Ege Saati mobil uygulamasını indirin, dünyayı Ege'den okuyun...