TÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETE
DİĞER
YAZARLAR
× ANASAYFATÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETEKADINBİLİM VE TEKNOLOJİSAĞLIKKÜLTÜR SANATEKOLOJİMAGAZİNEĞİTİMDÜNYASPOREKONOMİYAZARLAR
KÜLTÜR SANAT

Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali bu yıl 22. kez belgeselcileri buluşturdu

Türkiye'nin kent ölçeğinde korunmuş nadir festivallerinden biri olan ‘Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’ kortej yürüyüşü ile başladı.


16.09.2021 - 22:53Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali, Leyla Dizdar Kültür Merkezinden bando eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse tarafından festival meşalesi yakıldı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Elif Köse, Safranbolu’nun kent ölçeğinde korunmuş nadir örneklerden biri olduğunu, kültürel mirasların olduğu, turizmle ekonomisini geçindiren yerler için festivallerin önemli olduğunu söyledi.

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin 22 yıldır sürdürülebilir olmasının çok önemli olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından yönetmenliğini Alper Şahin'in yaptığı ‘Safranbolu’da Bir Başkan’ belgeselinin galası gerçekleştirildi.

Açılış programı TRT ses sanatçısı İsmail Özkan ve Mine Geçili konseri ile son buldu.

 

DİĞER HABERLER

Ege Saati mobil uygulamasını indirin, dünyayı Ege'den okuyun...