TÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETE
DİĞER
YAZARLAR
× ANASAYFATÜM HABERLERGÜNDEMÖZEL HABEREGE'DEN HABERLERYEREL YÖNETİMLERYAŞAMGAZETEKADINBİLİM VE TEKNOLOJİSAĞLIKKÜLTÜR SANATEKOLOJİMAGAZİNEĞİTİMDÜNYASPOREKONOMİYAZARLAR
YAŞAM

Pınar Aylin: Dünya kendi kaderini kendi belirleyecek!

Konak Belediyesi’nin 9 Ekim’de "Bu Gezegen Hepimizin" sloganıyla düzenleyeceği ‘Patilerin Festivali’nde İzmirliler ile buluşacak olan Türk pop müzik sanatçısı, söz yazarı, besteci, oyuncu, sunucu ve yazar Pınar Aylin ile etkinlik öncesi bir araya geldik. Kendisini ‘doğa aşığı’ olarak tanımlayan Aylin, insanlığın bilinçlenerek hem gezegeni, hem de insanlığın geleceğini kurtara bileceğini ifade ederek, “Dünya aslında kendi kaderini kendi belirleyecek” dedi.


07.10.2021 - 10:10

EGE SAATİ ÖZEL: OYA PARDAK

  •  Siz uzun yıllardır İzmir Çeşme’de sakin ve huzurlu bir hayatı tercih ettiniz.  Nasıl bir hayat yaşıyorsunuz? Öncelikleriniz neler?

Evet 8 senedir doğanın içinde, Alaçatı'ya yakın bir köyde, zeytin ağaçlarının içindeyiz... Tercihler hayatın ana belirleyicileri ve biz de bu tercihimizden son derece memnunuz. Benim varolan önceliklerim zaten hep aile, mutluluk ve doğa olduğu için aslında şimdi tam olarak 'kendimi' yaşıyorum diyebilirim.

 

  • Doğa, insan ve hayvan sevgisi hayatınızın her anında değerli. Bu üçgende kendinizi nereye koyuyorsunuz?

​Tam ortasına!.. Sevgi yoksa her şey eksik ve sahte geliyor bana. Dolayısıyla asıl mesele 'ayırmadan' sevmeyi becerebilmek.  Yaradan'ın yarattığı her Can'a sahip çıkarak ve saygıyla.

  • Ne zaman başladı hayvan sevgisi? Kediniz mi var yoksa köpek mi? Aranızdaki bağ nasıl ?

Kendimi bildim bileli... Çocukluğum da hep hayvanların peşinde, ağaçların üstünde geçti. Şu anda 4 köpeğimiz var ama tüm köpekler benim, tüm kediler de... Elimden geldiği kadar koruyup, kollamaya çalışıyorum hepsini çünkü bence İNSAN olmanın en önemli yükümlülüklerinden biri bu.

  • Hayvanlara karşı yapılan eziyet haberlerini duyduğunuzda neler hissediyorsunuz?  

Gördüklerimiz hepimizi derinden etkiliyor, kendimizi öfke içinde buluyoruz biliyorum ama kötüyü çoğaltmamak adına, çok bilinçli davranmalıyız. Yasayla birlikte bazı şeylerin değişeceğini umuyorum zira en önemli değişiklik, artık mal olarak değil, CAN olarak kanunlarda yer bulmaları. Caydırıcı ve ağır cezalar çok önemli.

  • 9 Ekim’de Gündoğdu Meydanı’nda “ Bu gezegen hepimizin” etkinliğinde sahne alacaksınız. Bu etkinlik hakkında neler söylemek istersiniz?

Gururlu ve heyecanlıyım... Konak Belediyesi evsahipliğinde, 40 küsur STK ile hem çok ciddi bağışlar toplayıp, hem de birlikte çok eğleneceğiz.. Güzel İzmir'im, muhteşem bir güne ve geceye hazır olsun.

  • "Bu gezegen hepimizin” ne kadar güzel bir slogan. Gerçekten de dünyamız önemli badireler atlatıyor. Sizce insanoğlu yaşadığını gezegenin değerini anladı mı?

Anlamak zorunda! Gezegenimiz SOS veriyor! İnsanoğlu doğayla 'birlikte' ve doğaya 'saygıyla' yaşamı beceremediği, yok etmeyi kendinde hak gördüğü için bugün gelinen nokta ortada...
Bilinç seviyesi değiştiği taktirde ancak hem gezegen, hem de insanlığın geleceği kurtulabilir. Dünya aslında kendi kaderini kendi belirleyecek.

  • Pınar Aylin nasıl bir dünya hayal ediyor?

Bütünün parçası olduğunun bilincinde, sadece kendini düşünmekten vazgeçmiş, varoluş gücünün farkında, SEVGİ ve IŞIĞI seçmiş insanlarla dolu muhteşem bir dünya.

DİĞER HABERLER

Ege Saati mobil uygulamasını indirin, dünyayı Ege'den okuyun...